Anasayfam yap   Sitene ekle  Künye  Bize Ulaşın
  Üyelik      
Anasayfa      Başyazı    Erzurum       Bölge       Türkiye       Güncel       Sağlık       Eğitim       Kültür/Sanat       Spor       Özel       Siyaset   
 
  LÜTFEN DİKKAT! -   Erzurum AKP'de kadın öfkesi -   Erzurum'un suyu temizlenmiş! -   Erzurum'un yabancı konukları! -   DSP’nin adayını CHP kaptı -   Erzurumlu gurbette isyan etti -   Kurtlar Vadisi kanalını seçti -   Bingöl'de 5 PKK'lı tutuklandı -   İşte MHP'nin Bursa adayı -   Erzurum'da İsrail'e öfke! -   İstanbul'u Dadaşlar yönetecek! -   Erzurum’da Filistin Yürüyüşü -   Sağlık Sigortası Işık Saçtı -   AKP'de aday sancısı! -   Gazeteci İspirli yoğun bakımda -   Erzurum'da DTP gözaltısı! -   Burası Erzurum Palandöken! -   İşte hafta sonu hava! -   Erzurumlu Bayram Ağa!.. -   İşte Erzurum-Diyarbakır farkı -

Anasayfaya dön  
 
İşte Erzurum’u baltalayan hainler...

Erzurum’un muhalefete tahammülü yoktur. Çıkarlarına kim karşı çıkarsa haindir.  

Erzurum’un muhalefete tahammülü yoktur. Çıkarlarına kim karşı çıkarsa haindir. İşte Memleket Sevdalısı ETSO Başkanı Muammer Cinddili, Hipodroma hayal ürünü diyenleri, Kızılay tesislerinin Bahçeşehir Üniversitesine peşkeş çekilmesini önleyenleri, Erzurum’u yağmalayanları deşifre edenleri, imara kapalı arsaları ucuza kapatıp, şehir meydanı yapmak isteyenleri bilenleri hain ilan etti.Hain ilan edilenlerin başını ise bir kısım medya mensubu çekti. İşte bugün bir yerel gazete yer alan Cindilli’nin, okuyanları şaşkına çeviren o açıklaması…

 

"Hastalıklı beyinler işbaşı yaptı"

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Muammer Cindilli, kente kurulması için girişimlerde bulundukları hipodrom için 'hayal peşinde koşuyorlar' eleştirisi yapanlara çok sert yanıt verdi. "Baykuşlar ötmeye başladı" diyen Cindilli, "Hayasızca, arsızca bize ve bu kente saldırıyorlar" dedi. Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Muammer Cindilli, geçtiğimiz günlerde  geniş katılımlı bir toplantıda ortaya atılan'Kente hipodrom kazandırılsın' görüşünü yineledi. Cindilli, 'hipodrom' projesi için hayal ürünü diyenlere de sert bir dille cevap verdi. ETSO Başkanı Cindilli, "Kalkınma için ortaya atılan projelere hayal diyenler, projeler tek tek hayatiyete geçirildiğinde 70 yaşındaki annelerini kapımıza gönderip, çocukları veya torunları için iş istetiyor. Bu insanlar Turkcell ve Finans Bank Çağrı Merkezlerine'de hayal olarak bakıyorlardı. Şimdi gidin bakın bu merkezlerde o insanların çocukları çalışıyor. Hayal diye eleştiri yapanlar psikolojide davacı tip paranoya denilen hastalığa kapılmış insanlar" dedi. 
"HAYAL
PEŞİNDE
KOŞUYORLAR"
ELEŞTİRİSİ
Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Muammer Cindilli, geçtiğimiz günlerde ETSO tarafından ABİGEM ve oda tarafından yürütülen projelerin tanıtımı için geniş katılımlı bir iftar yemeği düzenlemişti. İftar yemeğinin ardından yaptığı konuşmada Cindilli, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası, Atlıspor Derneği ve Geleneksel Spor Dalları Federasyonu'nun Erzurum'a bir hipodrom kazandırılması için girişimlerde bulunduğunu açıklamıştı. Cindilli'nin bu açıklamasının ardından girişimi 'hayal ürünü' olarak gören bazı kesimler, "Bir zamanlar ikinci üniversite hayalinin peşinde koşanlar, şimdi de hipodrom kurulması hayalinin peşindeler" şeklinde eleştiri oklarını yöneltmekten geri kalmadı.
"BAYKUŞLAR
ÖTMEYE
BAŞLADI"
ETSO Başkanı Muammer Cindilli, hipodrom girişimini hayal ürünü olarak gören ve eleştirenlere sert bir dille karşılık verdi. Cindilli, geçmişte kente ikinci bir üniversite kurulması için kamuoyu oluşturulduğunu ve bu projenin bugün olduğu gibi dün de bazı kesimler tarafından hayal gibi algılandığını belirtti. Cindilli Bilkent gibi önemli bir lisenin Erzurum'a kazandırıldığını hatırlatarak, "Bilkent Lisesi'nin devasa binalarıyla Erzurum'da bulunması bir kazançtır. Lisenin ardından ikinci adım üniversitedir. Bu olumlu gelişmeye ek olarak bir diğer üniversitede vakıf üniversitesi tarafından Yavuz Selim Anadolu Öğretmen Lisesi'nin bulunduğu alana kurulacak" dedi. Proje üretmektense, kentin kalkınması için girişimde bulunan insanları eleştirenleri 'baykuş'a benzeten Cindilli, "Ne yazık ki baykuşlar yeniden ötmeye başladı. Bu insanların psikolojik rahatsızlıkları var ve bu hastalığın adı da psikolojide 'davacı tip paranoya'dır. Bu insanlar denetimsiz internet ortamında sahte isimlerle bir araya gelerekten 'paylaşılmış paranoya' denilen hastalıklı durumu oluşturuyorlar. Hayasızca, arsızca bize ve bu kente saldırmaya devam ediyorlar" dedi.
BAHÇEŞEHİR'İ
LİNÇ
ETMEK
İSTEDİLER
Üretilen kalkınma odaklı projelere internet ortamında eleştirilerde bulunan insanların Erzurum basınında kendilerine yandaş bulmakta zorluk çekmediğini ifade eden Cindilli, "İşi sadece eleştiri üretmek olan insanlarla Erzurum'da bazı gazeteciler bir araya gelince kente yatırım yapmak için gelen insanlar tek tek bu şehirden uzaklaşmaya başlıyor. Bunun en somut örneğini Bahçeşehir Üniversite'sinin kente kurmak istediği yüksekokul olayında gördük. Kızılay tarafından Bahçeşehir Üniversitesi'ne kiraya verilen alanı 'peşkeş çekiyorlar' eleştirisiyle önleyen bu zihniyet, neredeyse amacı sadece yatırım olan Bahçeşehir Üniversitesi'ni linç etmeye kalktı" dedi. Cindilli söz konusu gazetecilerin etnik kökenlerine ve geçmişlerine bakıldığında Erzurumlu olmadıklarının açıkça görüleceğini vurgulayarak, "Bu insanlar bu şehre hep aynı boğazdan gelmeler. Geçmişlerine bakıldığında bu insanların Erzurumlu olmadıkları ve etnik kökenlerinin farklı olduğu rahatlıkla görülebilir. O insanların ortaya koydukları tavır sistemli-programlı bir senaryonun parçasıdır" dedi.
"BİZ SEVAP
PEŞİNDEYİZ
BAŞKA
ÇIKARIMIZ
YOK"
Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Muammer Cindilli, Güneş Vakfı, Atlıspor Derneği ve Geleneksel Spor Dalları Federasyonu ile birlikte kente bir hipodrom kazandırılması için girişimleri yoğunlaştırdıklarını belirtti. Cindilli bu amaçla önümüzdeki günlerde Gökbörü, Cirit ve Cevgen denilen spor dallarıyla ilgili bir festival düzenleneceğini belirterek, "Bu festivalle gereken kamuoyu oluşturulduktan sonra hipodrom için daha somut adımlar atmaya başlayacağız. Bu kentin kalkınması için olmazsa olmaz olarak gördüğümüz hipodrom sayesinde 750 vatandaş istihdam edilecek" dedi. Amaçlarının sadece kenti kalkındırmak ve ölü toprağından sıyrılmasını sağlamak olduğunu yineleyen Cindilli, "Bizim bu işte bir çıkarımız yok. Siyasetçi günah derse, öbürü hayal derse bu işler olmaz. Biz sevabın peşindeyiz. Bu proje hayatiyete geçerse sevap kazanırız ama olmazsa günahı 'hayal' diye eleştirenlerin omzuna biner" dedi.
İbrahim Karslıoğlu


   Bu haber toplam 3904 defa okunmuştur  Yukarı


        Yorumlar


 
Ekleyen : OumaR | 06.01.2009 17:05:29
 
 
İşte erzurum bu tip yobazların yüzünden sözde büyükşehir.
Aslında bu tip insanları günyüzüne çıkarıp beyinlerini yıkamak lazım...
 
 
Ekleyen : dadasmustafa | 01.10.2008 22:26:23
 
 
hain sözü aşırı fakat kızılay tesislerini ünüversite açılması için vermeyenler her ne sebep olsada hatalılar
 
Kullanıcı adı :
Yorumunuz :


 •       


  •  Genel..


  •  Objektife takılanl..


  •  Kültür sanat..


  •  Magazin..


  •  Olaylar..


  •  Güncel..


  •  Yaşam..


  •  Erzurum..
 •   
  Diğer Güncel Haberleri
   LÜTFEN DİKKAT!
   Erzurum’da Filistin Yürüyüşü
   İşte hafta sonu hava!
   İşte Erzurum-Diyarbakır farkı
   Üniversitede kirlilik suskunluğu!
   Biz Erzurum'u göremiyoruz!..
   ”Erzurum gerçeğini açıkla”!..
   Erzurum'da dinamit avına ceza!
   Erzurum yok oluşu seyrediyor
   Memurdan para kesilecek  En çok okunanlar
   Solcu ailenin Erzurumlu 'sağcı' oğlu
   Erzurum'da müdürün kızı gündemde...
   Erzurum'da yeni Hastane geline emanet!
   Erzurum’da Okulu peşkeş mi çektiler?
   İşte MHP'nin Erzurum adayları
   Erzurum’da sürpriz adaylar…
   Erzurum'un efsane gazetecisi
   Spor medyasının deli fişeği!..
   MHP'nin Erzurum adayları
   Erzurum AKP karışacak

  Anket
AKP'nin Erzurum merkez ve ilçe belediye başkan adaylarını nasıl buldunuz?
İyi (10%)
Kötü (87%)
Fikrim yok (1%)
 1428 - Katılım Diğer anketler

 
    Yayın İlkeleri  .  Künye  .  Bize Ulaşın  .  Tavsiye et   Copyright © 2008 gazeteguncel.com
 Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
 2008 © Copyright gazeteguncel.com       Eglenturk.net