Anasayfam yap   Sitene ekle  Künye  Bize Ulaşın
  Üyelik      
Anasayfa      Başyazı    Erzurum       Bölge       Türkiye       Güncel       Sağlık       Eğitim       Kültür/Sanat       Spor       Özel       Siyaset   
 
  LÜTFEN DİKKAT! -   Erzurum AKP'de kadın öfkesi -   Erzurum'un suyu temizlenmiş! -   Erzurum'un yabancı konukları! -   DSP’nin adayını CHP kaptı -   Erzurumlu gurbette isyan etti -   Kurtlar Vadisi kanalını seçti -   Bingöl'de 5 PKK'lı tutuklandı -   İşte MHP'nin Bursa adayı -   Erzurum'da İsrail'e öfke! -   İstanbul'u Dadaşlar yönetecek! -   Erzurum’da Filistin Yürüyüşü -   Sağlık Sigortası Işık Saçtı -   AKP'de aday sancısı! -   Gazeteci İspirli yoğun bakımda -   Erzurum'da DTP gözaltısı! -   Burası Erzurum Palandöken! -   İşte hafta sonu hava! -   Erzurumlu Bayram Ağa!.. -   İşte Erzurum-Diyarbakır farkı -

Anasayfaya dön  
 
Validen gazeteciye ŞOK yasak...

Erzurum Valisi Sami Bulut.Erzurum'da bir ilke imza attı.Bir gazetecinin vilayete girişine yasak getirdi. 

Erzurum Valisi, kendisine bağlı bir kurumla ilgili haber yapan yerel gazete muhabirini cezalandırdı. Valinin emri ile muhabirin fotoğraf makinesi ile birlikte Valilik binasına girişi yasaklandı. Gazetecinin gazetesinde kullandığı fotoğrafını polis noktasına koyan polisler, çantalı bir şekilde Valiliğe girmek isteyen gazetecinin makinesine el koyuyor. Erzurum’da günlük olarak yayımlanan yerel Doğu Ekspres gazetesi muhabiri Selami Küçükoğlu, Erzurum Valiliğine devredilen eski Adliye binasının harabe halini haber yaptı. Binanın boş yattığını ve içerisinde bulunan malzemelerin çürümeye terk edildiğini belirten Selami Küçükoğlu imzalı ‘Devletin Malı deniz mi?’ başlıklı haberde, Vali Sami Bulut’un binayla ilgilenmediği iddia edildi.

 

VALİDEN GAZETECİYE İLGİNÇ SANSÜR

Erzurum’da göreve başladığı 3 aylık süre içerisinde aleyhinde haber yapan gazetecileri patronlarına şikayet eden Vali Sami Bulut, bu kez farklı bir ceza yoluna gitti. Vali Sami Bulut, aleyhinde haber yapan gazeteci Selami Küçükoğlu’ nun fotoğraf makinesi ile Valilik binasına girişini yasakladı. Vali Bulut, gazetecinin ancak bir sivil vatandaş gibi Valiliğe girebileceğini bildirdi. Bu yönde Valilik girişinde bulunan polis noktasına talimat verdi. Haberi yapan gazetecinin haberde kullandığı fotoğrafını polis noktasında masanın üzerine koyan polisler, Selami Küçükoğlu Valilikten içeri girdiğinde önünü kesiyorlar. Çantasına ya da elindeki fotoğraf makinesine el koyuyorlar. Valinin yasağı olduğunu belirten polisler, Valilik çıkışında gazeteciye fotoğraf makinesini teslim ediyor.

 

“ÇOK KOMİK BİR YASAK”

Vali Sami Bulut’un aleyhinde yapılan haberlere çok tahammülsüz olduğunu söyleyen Muhabir Selami Küçükoğlu, “Çok komik bir yasak. Benden önce giden arkadaşlardan bir kısmı, hakkında Valiliğe fotoğraf makinesi ile giriş yasağı olduğunu söyledi. Duyduğumda inanmadım, ancak gittiğimde yasağın gerçek olduğunu gördüm. Polisler emir kulu. Onları suçlamıyorum ancak Sayın Valimize bu ülkede basın özgürlüğü olduğunu hatırlatarak istiyorum” dedi. Muhabirin çalıştığı gazetenin Genel yayın Yönetmeni Öztürk Akkök ise, “Valinin bu yasağı, basın özgürlüğünün kısıtlanmasına gösterilebilecek en güzel örnektir. Vali bey, haberle ilgili bize bir yazı göndermiş, yazının başında Erzurum Valiliğim’ diye bir cümle kullanmış. Erzurum valiliği halka açık bir kurumdur, Valinin yeri değildir. Bu ülkede basın özgürlüğü var. Muhabir arkadaş, kanayan bir yaraya parmak basmıştır. Eğer haberde yalan bir nokta vardı ise hakkını mahkemede arasaydı. Gazeteciye yasak konulması önemli değil. Gazeteci haberini her yerde yapar. Vali bey diyor ki, aleyhimde yada kurumlarımın aleyhinde haber yapmayın. Koyduğu yasakla da ciddiyetini ortaya koyuyor. O zaman Erzurum’u terk edelim. Vali bey hakkında haber yapıyoruz diye, yakında doğduğumuz memlekette yaşamamızı da yasaklar Vali bey bize” diye tepki gösterdi.


   Bu haber toplam 3973 defa okunmuştur  Yukarı


        Yorumlar


 
Ekleyen : ... | 27.10.2008 16:30:56
 
 
ya kardeşim eger gizli bi toplantıysa sizin ne işiniz var iy yapmış vali bence
 
 
Ekleyen : ASIM | 15.09.2008 22:02:07
 
 
Bu hükümete bu vali.
Bu şehre bu vali.
Bize çok bile dostlar.
Bu yalakalık ve korkaklık bizde olduğu sürece yarın vilayet binasının öününden geçmek bile yasaklanır.
Yeni valimiz giden celalettin beyden önemli tüyolar almış belli ki.
 
Kullanıcı adı :
Yorumunuz :


 •       


  •  Genel..


  •  Objektife takılanl..


  •  Kültür sanat..


  •  Magazin..


  •  Olaylar..


  •  Güncel..


  •  Yaşam..


  •  Erzurum..
 •   
  Diğer Güncel Haberleri
   LÜTFEN DİKKAT!
   Erzurum’da Filistin Yürüyüşü
   İşte hafta sonu hava!
   İşte Erzurum-Diyarbakır farkı
   Üniversitede kirlilik suskunluğu!
   Biz Erzurum'u göremiyoruz!..
   ”Erzurum gerçeğini açıkla”!..
   Erzurum'da dinamit avına ceza!
   Erzurum yok oluşu seyrediyor
   Memurdan para kesilecek  En çok okunanlar
   Solcu ailenin Erzurumlu 'sağcı' oğlu
   Erzurum'da müdürün kızı gündemde...
   Erzurum'da yeni Hastane geline emanet!
   Erzurum’da Okulu peşkeş mi çektiler?
   İşte MHP'nin Erzurum adayları
   Erzurum’da sürpriz adaylar…
   Erzurum'un efsane gazetecisi
   Spor medyasının deli fişeği!..
   MHP'nin Erzurum adayları
   Erzurum AKP karışacak

  Anket
AKP'nin Erzurum merkez ve ilçe belediye başkan adaylarını nasıl buldunuz?
İyi (10%)
Kötü (87%)
Fikrim yok (1%)
 1428 - Katılım Diğer anketler

 
    Yayın İlkeleri  .  Künye  .  Bize Ulaşın  .  Tavsiye et   Copyright © 2008 gazeteguncel.com
 Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
 2008 © Copyright gazeteguncel.com       Eglenturk.net