Anasayfam yap   Sitene ekle  Künye  Bize Ulaşın
  Üyelik      
Anasayfa      Başyazı    Erzurum       Bölge       Türkiye       Güncel       Sağlık       Eğitim       Kültür/Sanat       Spor       Özel       Siyaset   
 
  LÜTFEN DİKKAT! -   Erzurum AKP'de kadın öfkesi -   Erzurum'un suyu temizlenmiş! -   Erzurum'un yabancı konukları! -   DSP’nin adayını CHP kaptı -   Erzurumlu gurbette isyan etti -   Kurtlar Vadisi kanalını seçti -   Bingöl'de 5 PKK'lı tutuklandı -   İşte MHP'nin Bursa adayı -   Erzurum'da İsrail'e öfke! -   İstanbul'u Dadaşlar yönetecek! -   Erzurum’da Filistin Yürüyüşü -   Sağlık Sigortası Işık Saçtı -   AKP'de aday sancısı! -   Gazeteci İspirli yoğun bakımda -   Erzurum'da DTP gözaltısı! -   Burası Erzurum Palandöken! -   İşte hafta sonu hava! -   Erzurumlu Bayram Ağa!.. -   İşte Erzurum-Diyarbakır farkı -

Anasayfaya dön  
 
Erzurum'da müdürün kızı gündemde...

CHP’li İnce Genel Müdür Şahin ve kurum yöneticilerinin akrabalarının TRT’de işe başlatıldığını öne sürdü.TRT Bölge Müdürü Salih Lütfü Şengül'ün kızı Zeynep Şengül'ü de gündeme getirdi.  
CHP’li İnce Genel Müdür Şahin ve kurum yöneticilerinin akrabalarının TRT’de işe başlatıldığını öne sürdü.

Birçok programın “yandaş medyada” görev yapan isimlere verilmesiyle eleştirilerin odağında olan TRT’de “akraba” dönemi de başladı. Daha önce Zaman, Yeni Şafak, Samanyolu, Kanal 7 çalışanlarının TRT’de işe alınmasının ardından bu kez de kurum yöneticilerinin akrabaları iş başı yaptı. CHP Yalova milletvekili Muharrem İnce, TRT’de işçi sayılmayan geçici personel olarak işe başlatılanlar arasında, TRT yöneticileriyle yakın akrabalık bağı bulunanlar olduğunu bildirdi. İnce’nin araştırmasına göre akrabalar listesi şöyle:

Genel Müdür İbrahim Şahin’in akrabaları:

- Selami KARANFİL: İçişleri Bakanlığı Mahalli idareler Genel Müdürlüğü’nde kontrolör iken TRT’ye naklen tayin oldu, Alım İkmal Dairesi Başkanı olarak görev yapıyor.
- Metin YILDIRIM: Amasya Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Şube Müdürü iken TRT’ye naklen tayin oldu, Alım Personel Dairesi Başkanı olarak görev yapıyor.
- Hakan KUTLU: PTT Genel Müdürlüğü Ankara Yenişehir PTT Müdürlüğü’nde memur iken TRT’ye naklen tayin olan ve şu anda Genel Müdür Uzmanı olarak görev yapıyor.

Üst düzey yöneticilerin işe yeni başlayan yakınları ise şöyle:

- Esma ÇİÇEK: 5 Haziran 2008 tarihinde Haber Dairesi Başkanlığı’nda İşçi Sayılmayan Geçici Personel olarak çalışmaya başladı. Çiçek, Personel Dairesi Başkan Yardımcısı Bekir Çiçek’in kızı.
- Zeynep ŞENGÜL: Erzurum Radyosu’nda 20 Haziran 2008 tarihinde yapılan sınavla İşçi Sayılmayan Geçici Personel olarak işe alındı. Şengül, Erzurum Bölge Müdürü Salih Lütfü Şengül’ün kızı.
- Aybüke ALTINOK: 20 Haziran 2008 tarihinde yapılan sınav ile kuruma alındı ve Haber Dairesi Başkanlığı’nda İşçi Sayılmayan Geçici Personel olarak çalışıyor. Aybüke Altınok, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’un akrabası. Akrabaların TRT’de işe başlatılmasına ilişkin iddialarını hazırladığı yeni bir soru önergesiyle Meclis’e taşıyan İnce, 20 Haziran’daki sınav ile kuruma alınan ve Haber Dairesi Başkanlığı’nda İşçi Sayılmayan Geçici Personel olarak çalışan Fatih Avanos ve Yasin Köse’nin, Haber Daire Başkanlığı’nda akrabaları olup olmadığını da sordu.

AMASYALILAR DA GİRDİ
Şahin’in göreve başladığı 23 Kasım 2007’den itibaren doğum yeri olan Amasya’dan kurumun idari kadrolarına atanan Amasyalıların sayısında da artış yaşandı. Amasyalı Selami Karanfil, TRT Alım İkmal Dairesi Başkanlığı’na, Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Şube müdürü olarak çalışan Metin Yıldırım da TRT Personel Dairesi Başkan Yardımcılığı’na getirildi. Amasyalı TCDD Genel Müdür Yardımcısı Şükrü Kutlu’nun akrabası olan Ankara PTT Müdürlüğü’nde görevli Hakan Kutlu de Şahinin özel kalem müdürlüğüne atandı.

   Bu haber toplam 14973 defa okunmuştur  Yukarı


        Yorumlar


 
Ekleyen : seyretmez | 16.01.2009 13:17:03
 
 
TRT adına mbu milletin elektrik faturalarından ve birçok ödemelerinden pay alınıyor.siyasiler ise kendi adamlarını yüksek maaşla istihdam ettiriyorlar.Çekin bu milletin üzerinden elinizi yeter...
 
 
Ekleyen : vatand | 06.01.2009 11:02:53
 
 
hani o kurumun çelik zırhı vardı hiç kimse oraya nakledilmiyordu işe alınmıyordu,bu şekilde davranın bakalım bir gün bu ülkeyi hepimiz mumla arayacağız ama işişten geçmiş olacak,
 
 
Ekleyen : murat balkuş | 11.12.2008 17:44:39
 
 
TRT nin adını değiştirsinler THRT güzel olur. TÜRKİYE HANEDAN RADYO TV
 
Kullanıcı adı :
Yorumunuz :


 •       


  •  Genel..


  •  Objektife takılanl..


  •  Kültür sanat..


  •  Magazin..


  •  Olaylar..


  •  Güncel..


  •  Yaşam..


  •  Erzurum..
 •   
  Diğer Güncel Haberleri
   LÜTFEN DİKKAT!
   Erzurum’da Filistin Yürüyüşü
   İşte hafta sonu hava!
   İşte Erzurum-Diyarbakır farkı
   Üniversitede kirlilik suskunluğu!
   Biz Erzurum'u göremiyoruz!..
   ”Erzurum gerçeğini açıkla”!..
   Erzurum'da dinamit avına ceza!
   Erzurum yok oluşu seyrediyor
   Memurdan para kesilecek  En çok okunanlar
   Solcu ailenin Erzurumlu 'sağcı' oğlu
   Erzurum'da müdürün kızı gündemde...
   Erzurum'da yeni Hastane geline emanet!
   Erzurum’da Okulu peşkeş mi çektiler?
   İşte MHP'nin Erzurum adayları
   Erzurum'un efsane gazetecisi
   Erzurum’da sürpriz adaylar…
   Spor medyasının deli fişeği!..
   MHP'nin Erzurum adayları
   Erzurum AKP karışacak

  Anket
AKP'nin Erzurum merkez ve ilçe belediye başkan adaylarını nasıl buldunuz?
İyi (10%)
Kötü (87%)
Fikrim yok (1%)
 1428 - Katılım Diğer anketler

 
    Yayın İlkeleri  .  Künye  .  Bize Ulaşın  .  Tavsiye et   Copyright © 2008 gazeteguncel.com
 Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
 2008 © Copyright gazeteguncel.com       Eglenturk.net