Anasayfam yap   Sitene ekle  Künye  Bize Ulaşın
  Üyelik      
Anasayfa      Başyazı    Erzurum       Bölge       Türkiye       Güncel       Sağlık       Eğitim       Kültür/Sanat       Spor       Özel       Siyaset   
 
  LÜTFEN DİKKAT! -   Erzurum AKP'de kadın öfkesi -   Erzurum'un suyu temizlenmiş! -   Erzurum'un yabancı konukları! -   DSP’nin adayını CHP kaptı -   Erzurumlu gurbette isyan etti -   Kurtlar Vadisi kanalını seçti -   Bingöl'de 5 PKK'lı tutuklandı -   İşte MHP'nin Bursa adayı -   Erzurum'da İsrail'e öfke! -   İstanbul'u Dadaşlar yönetecek! -   Erzurum’da Filistin Yürüyüşü -   Sağlık Sigortası Işık Saçtı -   AKP'de aday sancısı! -   Gazeteci İspirli yoğun bakımda -   Erzurum'da DTP gözaltısı! -   Burası Erzurum Palandöken! -   İşte hafta sonu hava! -   Erzurumlu Bayram Ağa!.. -   İşte Erzurum-Diyarbakır farkı -

Anasayfaya dön  
 
İstanbul'u Dadaşlar yönetecek!

İstanbul'a yerel yönetimlerde Erzurumlular daha etkin olmaya hazırlanıyor. 3 büyük ilçenin AKP adayları Erzurumlu. 
İstanbul'da 17 ilçede aday gösterilen yeni belediye başkan adaylarından ikisi tıp, beşi işletme, ikisi mimarlık ve biri ilahiyat mezunu.

AK Parti, İstanbul ilçe belediye başkanlarından 18’iyle yola devam etme kararı alırken, 8 ilçede belediye başkanını yeniden aday göstermedi. Üsküdar, Beykoz, Avcılar ve Beylikdüzü adayları ise AK Parti’nin yeniden yapacağı anketten sonra açıklanacak. 17 ilçede aday gösterilen yeni belediye başkan adaylarından ikisi tıp, beşi işletme, ikisi mimarlık ve biri ilahiyat mezunu.

İlçe belediye başkan adayları arasında, 4’üncü kez belediye başkanlığına aday gösterilen Bayrampaşa Belediye Başkanı Hüseyin Bürge, en çok dikkat çeken isim oldu.

3 dönem başkanlık yapan Ahmet Genç, aday gösterilmedi

Eyüp'te 3 dönem belediye başkanlığı yapan ve geçen dönem içinde cadde-sokak isimlerinin değiştirilmesi girişimleriyle gündeme gelen popüler isimlerden Ahmet Genç yeniden aday gösterilmedi.

Üsküdar ve Beykoz merak konusu

AK Parti'nin, parklarda içki içenlere para cezası kesmesiyle bir dönem Türkiye gündeminde çok tartışılan Üsküdar Belediye Başkan Mehmet Çakır'ı ve yine Acaristanbul projesi nedeniyle kamuoyunun yakından tanıdığı Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül'ü yeniden aday gösterip göstermeyeceği ise merak ediliyor.

İşte AK Parti'nin yeni adaylarının özellikleri

Ataşehir - Abdulkadir Ömer Abamor:
1961 Şanlıurfa doğumlu. Kadıköy Moda Koleji ve Yıldız Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’ni bitirdi. İTÜ Mimarlık Fakültesi'nde yüksek lisans yaptı. AK Parti'nin kuruluşundan itibaren Kadıköy Kurucu İlçe Başkanlığı görevini 7 yıl aralıksız sürdürdü. 22 Temmuz 2007 seçiminde İstanbul 1. Bölgeden Milletvekili adayı oldu. Bir yıl İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın Anadolu Yakası’ndan Sorumlu Başkan Danışmanlığı’nı yaptı. Evli ve 3 çocuk babası.

Başakşehir - Mevlüt Uysal:
1966 Alanya doğumlu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. 2001'de AK Parti Küçükçekmece İlçe Başkanlığı'na getirilen Uysal, 2007'ye kadar bu görevini sürdürdü. Serbest avukat olarak çalışan, Sıcak Yuva Vakfı, Hukuki Araştırmalar Derneği gibi sivil toplum kuruluşlarında kuruculuk ve yöneticilik yapan Uysal evli ve 4 çocuk babası.

Bakırköy- Oğuz Satıcı:
1965 İstanbul doğumlu. Kabataş Erkek Lisesi'ni bitirdi ve Washington International University’de işletme lisansı yaptı. Kendi kurduğu firmalarda halen üretici ihracatçı olarak iş dünyasında yer alan Satıcı, İstanbul Ticaret Odası (İTO), İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV), İstanbul Sanayi Odası (İSO) gibi kuruluşlarda görevler üstlendi. Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu (YOİKK), Türkiye Yatırım Danışma Konseyi (YDK) üyelikleri ile Türkiye İhracat Kredi Bankası (TÜRK EXIMBANK) yönetim kurulu üyeliği de yapan Satıcı, 2001 yılında seçildiği TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi) Başkanlığı'nı uzun süre sürdürdü.

Büyükçekmece - İlker Gürbüz:
1970 İstanbul doğumlu. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi'ni bitirdi. Büyükçekmece'de beyaz eşya ticaretiyle uğraşan Gürbüz, Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Yardımcılığı görevini sürdürüyor. Gürbüz evli ve 2 çocuk babası.

Sancaktepe - İsmail Erdem:
1959 Sivas doğumlu. Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler mezunu. Siyasete 1978 yılında MSP'de başladı. 1983'de Refah Partisi Kadıköy İlçe Yönetimi'nde görev aldı. Refah Partisi kapatılana kadar İlçe Başkan Yardımcılığı ve İlçe Başkanlığı görevlerinde bulundu. Daha sonra Fazilet Partisi'nde de Kadıköy İlçe Başkanlığı yapan Erdem, AK Parti İstanbul kurucu yönetim kurulu üyesi oldu. 2004'te İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis üyesi seçilen Erdem, evli ve 4 çocuk babası.

Eyüp - Deniz Köken:
1964 Ordu doğumlu. 1984-1988 yıllarında İstanbul Üniversitesi' nde saymanlık, 1989-1994 yıllarında bankacılık yaptı. 1994'de Eyüp Belediye Meclis Üyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi seçildi. Eyüp Belediye Başkan Yardımcılığı da yapan Köken, 2004 yılında meclis üyeliğinden istifa ederek Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı oldu. Köken evli ve 3 çocuk babası.

Sultangazi- Cahit Altunay:
1962 Edirne Keşan doğumlu. İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi mezunu olan Altunay, AK Parti'nin kurucuları arasında yer aldı. Altunay Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Yardımcılığı ve İl Genel Meclis Üyeliği de yaptı.

Sultanbeyli - Hüseyin Keskin:
1972 Erzincan doğumlu. Küçükköy İmam Hatip Lisesi ve Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesin'ni bitiren Keskin, yapı malzemeleri ticareti yapmakta. 2002 yılında AK Parti Sultanbeyli kurucu yönetim kurulu üyeliği ile siyasete başlayan Keskin, 2006 yılında yapılan 2. olağan kongrede ilçe başkanlığı görevine seçildi. Keskin evli ve 3 çocuk babası.

Şişli - Emin Haberdar:
1958 Erzincan doğumlu. Gima Mağazaları'nda yönetim kurulu üyeliği, tekstil ve gıda şirketlerinde yöneticilik yaptı. Kimya mühendisi olan Haberdar, İstanbul İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi. 1989-94 yıllarında Şişli Belediye Meclis Üyeliği yapan Haberdar, evli ve 2 çocuk babası.

Tuzla - Şadi Yazıcı:
1971 Erzurum doğumlu. Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu Yazıcı, Tuzla Cerrahi Tıp Merkezi’nde sorumlu müdür ve yönetim kurulu başkanı olarak görev yaptı. AK Parti Tuzla Kurucu İlçe Başkanı olan Yazıcı bu görevini 7 yıl sürdürdü. Dr. Fatma Yazıcı ile 1998'de evlenen Yazıcı 2 çocuk babası.

Beşiktaş - Sibel Fatma Çarmıklı:
1958 İstanbul doğumlu. St. Michel Fransız Lisesi ve ABD New Hampshire'deki New England Koleji'nde iş idaresi ve ekonomi okudu. 1984-1992 yılları arasında dış ticaret, tekstil ve turizm sektörlerinde çeşitli faaliyetlerde bulunan Çarmıklı, 1993'te ANAP'ta siyasete atıldı. 1995 yılında İstanbul İl Başkan Yardımcılığı’na seçilen Çarmıklı, bir dönem THY Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. 2004-2005 yıllarında ANAP İstanbul İl Başkanlığı yapan Çarmıklı, 2005 yılında Genel Başkan Yardımcılığı'na seçildi. Birçok sivil toplum kuruluşu üyeliği yapan Çarmıklı evli ve 3 çocuk annesi.

Pendik- Salih Kenan Şahin:
1967 Erzurum doğumlu. Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni bitiren Şahin, SSK Amasya Suluova dispanserinde pratisyen doktor olarak çalışma hayatına atıldı. 1992’de Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Kliniğinde ihtisas yapmaya hak kazandı. 1998 yılında Fazilet Partisi Pendik İlçe Başkanlığı’na atanan Şahin, bu görevini Haziran 2000’e kadar sürdürdü. AK Parti Pendik İlçe teşkilatı kuruluş çalışmalarına katılan Şahin, İstanbul 1. Olağan Kongrede İl Yönetim Kurulu yedek üyesi Seçildi. Nisan 2005-Mayıs 2008 arasında SSK İstanbul Sağlık İşleri Bölge Müdürü olarak görev yaptı. Şahin evli ve 3 çocuk babası.

Kartal - Bekir Kılıç:
1964 Erzurum doğumlu. Atatürk Üniversitesi Fen Fakültesi ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi'ni bitirdi, ABD-Illinois-Champaign Parkland College'de dil eğitimi aldı. Evyap Yönetim Kurulu Üyesi ve Tedarik Zinciri Grup Başkanı, İstanbul Deri Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Başkanı Bekir Kılıç, evli ve 3 çocuk babası.

Kadıköy - Mustafa Sinan Genim:
1945 İstanbul doğumlu. Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Mimarlık Yüksek Okulu'ndan restorasyon uzmanı yüksek mimar olarak mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nde doktora yaptı. TBMM Dolmabahçe ve Beylerbeyi Sarayı’nda mimar olarak çalıştı. Topkapı Sarayı, Aya İrini gibi yapılarda araştırma ve mimarlık yaptı. Restorasyon ağırlıklı çalışmaların yanı sıra birçok yeni yapı projesinde de çalışan Genim, pek çok sergi düzenlemesi yaptı. 1984 yılında Ulusal Mimarlık Ödülleri Koruma Ödülü’ne layık görülen Genim, DGSA Mimarlık Yüksek Okulu, İ.Ü. Edebiyat Fakültesi ve MSÜ Mimarlık Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak çalıştı. Taç Vakfı, Türk Kültürüne Hizmet Vakfı, Sivas ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı'nın kurucu üyesi olan Genim, 1989-1994 Beşiktaş Belediyesi Meclis Üyeliği, 1994-1999 Beşiktaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis üyeliği yaptı.

Sarıyer- Mehmet Akif Şişmanoğlu:
1963 İstanbul doğumlu. Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu. İstanbul Üniversitesi’nde Uluslararası İşletmecilik İhtisas Programını İngilizce olarak tamamladı. 1994 yılında Kaptanoğlu Dış Ticaret A.Ş.'yi kurdu. Şirketin diğer ortakları arasında Ali Muhsin Divan, İsmail Cenk Kaptanoğlu, Ömer Kaptanoğlu, Pınar Kaptanoğlu da var. Şirket, AK Parti Milletvekili Cengiz Kaptanoğlu'nun şirketi Kaptanoğlu Holding A.Ş. ile aynı adreste bulunuyor. Sarıyer Haber adlı internet sitesinde yer alan haberde "AK Parti Milletvekili Cengiz Kaptanoğlu referansıyla aday olduğu konuşulan Şişmanoğlu" deniyor.

Yola devam edilecek belediye başkanları ise şu isimlerden oluşuyor:
Arnavutköy - Ahmet Haşim Baltacı, Bağcılar - Lokman Çağrıcı, Bahçelievler - Osman Develioğlu, Maltepe - Fikri Köse, Şile - Cantabakoğlu, Ümraniye - Hasan Can, Bayrampaşa - Hüseyin Bürge, Beyoğlu - Ahmet Misbah Demircan, Çatalca - İsmail İp, Esenyurt - Necmi Kadıoğlu, Güngören - Şakir Yücel Karaman, Fatih - Mustafa Demir, Gaziosmanpaşa - Erhan Erol, Kağıthane - Fazlı Kılıç, Küçükçekmece - Aziz Yeniay, Silivri - Hüseyin Turan, Zeytinburnu - Murat Aydın.

   Bu haber toplam 5554 defa okunmuştur  Yukarı


        Yorumlar


 
Ekleyen : Erzurum^lu | 17.01.2009 22:18:29
 
 
Umarım birgün Erzurum^un tüm belediyelerini ve milletvekilliklerini chp veya dsp alırda Erzurum^a ve Erzurumlu^ya nasıl hizmet yapılırmış tüm Türkiye^ye gösterirler.Yıllardır sağ ve muhafazakar partilerin tekelinde kalmış olan Erzurum inşallah mart ayından başlamak üzere bu yönetimlerden kurtulur.Bir seferde sol^u deneyelim bakalım ne olacak,kıyamet kopmaz heralde değilmi sevgili Erzurumlu^lar???..
 
 
Ekleyen : emrah | 17.01.2009 21:53:12
 
 
Bu dönem İstanbulda CHP yükselişte, dolayısı ile ilçelerin bir çoğunda büyük bir değişim olacak. Özellikle İstanbul İl Başkanı Sayın Gürsel Tekin geceli gündüzlü çalışyor. Erzurum^da da iyi bir CHP teşkilatı olsa idi çok farklı olurdu.
 
 
Ekleyen : dadaşoğlu | 17.01.2009 17:02:04
 
 
Erzurum^dan başka her yere hizmet etmeye alışmış Erzurumlu^lar.Erzurum ve Erzurum^lu için kılını canlatmayan Erzurumlu^lar hepinizi protesto ediyorum.
 
 
Ekleyen : | 17.01.2009 16:44:30
 
 
Dadaşları Erzurumu halletti, sıra istanbulda..
 
 
Ekleyen : dadasmustafa | 17.01.2009 14:50:49
 
 
haydi dadaşlar illaki ispirli göreyim sizi
 
Kullanıcı adı :
Yorumunuz :


 •       


  •  Genel..


  •  Objektife takılanl..


  •  Kültür sanat..


  •  Magazin..


  •  Olaylar..


  •  Güncel..


  •  Yaşam..


  •  Erzurum..
 •   
  Diğer Siyaset Haberleri
   Erzurum AKP'de kadın öfkesi
   Erzurum'un suyu temizlenmiş!
   DSP’nin adayını CHP kaptı
   İşte MHP'nin Bursa adayı
   İstanbul'u Dadaşlar yönetecek!
   AKP'de aday sancısı!
   Erzurum'da DTP gözaltısı!
   Erzurumlu Bayram Ağa!..
   Erzurum adaylarının günlüğü!
   Erzurum bu habere sevinecek!..  En çok okunanlar
   Solcu ailenin Erzurumlu 'sağcı' oğlu
   Erzurum'da müdürün kızı gündemde...
   Erzurum'da yeni Hastane geline emanet!
   Erzurum’da Okulu peşkeş mi çektiler?
   İşte MHP'nin Erzurum adayları
   Erzurum'un efsane gazetecisi
   Erzurum’da sürpriz adaylar…
   Spor medyasının deli fişeği!..
   MHP'nin Erzurum adayları
   Erzurum AKP karışacak

  Anket
AKP'nin Erzurum merkez ve ilçe belediye başkan adaylarını nasıl buldunuz?
İyi (10%)
Kötü (87%)
Fikrim yok (1%)
 1428 - Katılım Diğer anketler

 
    Yayın İlkeleri  .  Künye  .  Bize Ulaşın  .  Tavsiye et   Copyright © 2008 gazeteguncel.com
 Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
 2008 © Copyright gazeteguncel.com       Eglenturk.net