Anasayfam yap   Sitene ekle  Künye  Bize Ulaşın
  Üyelik      
Anasayfa      Başyazı    Erzurum       Bölge       Türkiye       Güncel       Sağlık       Eğitim       Kültür/Sanat       Spor       Özel       Siyaset   
 
  LÜTFEN DİKKAT! -   Erzurum AKP'de kadın öfkesi -   Erzurum'un suyu temizlenmiş! -   Erzurum'un yabancı konukları! -   DSP’nin adayını CHP kaptı -   Erzurumlu gurbette isyan etti -   Kurtlar Vadisi kanalını seçti -   Bingöl'de 5 PKK'lı tutuklandı -   İşte MHP'nin Bursa adayı -   Erzurum'da İsrail'e öfke! -   İstanbul'u Dadaşlar yönetecek! -   Erzurum’da Filistin Yürüyüşü -   Sağlık Sigortası Işık Saçtı -   AKP'de aday sancısı! -   Gazeteci İspirli yoğun bakımda -   Erzurum'da DTP gözaltısı! -   Burası Erzurum Palandöken! -   İşte hafta sonu hava! -   Erzurumlu Bayram Ağa!.. -   İşte Erzurum-Diyarbakır farkı -

Anasayfaya dön  
 
İşte Bilkent Erzurum!..

Erzurum'da eğitim veren İhsan Doğramacı Vakfı (İDV) Özel Bilkent Lisesi düzenlenen programda basın mensuplarına tanıtıldı. 

Ömer SALIŞ’ın haberi- Erzurum’da 400 bin metre kare açık alan üzerine kurulan ve 65 bin metre kare kapalı alanı bulunan okul basın mensuplarına gezdirildi. Genel Müdür Arif Çağlar, okul faaliyetleri hakkında basın bilgi verdi.
Özel Bilket Lisesi’nin Erzurum’da 2005- 2006 eğitim öğretim yılında faaliyete geçtiğini belirten Çağlar, okul hakkında şu bilgileri verdi:

“İDV Özel Bilkent Lisesi, 4 yıllık lise programı uygulayan Anadolu Lisesi statüsünde bir okuldur. 2005 - 2006 eğitim öğretim yılı itibarı ile kademeli olarak uygulanmakta olan haftalık ders çizelgesine göre 9., 10. sınıflarda haftada 40 saat; 11. sınıflarda haftada 38 saat ders yapılmaktadır. Özel Bilkent Lisesi, Sayın Prof. Dr. İhsan Doğramacı tarafından, 1993 yılında “İhsan Doğramacı Vakfı”na bağlı olarak oluşturuldu. Emerson’un “Her eylemin atası, düşüncedir” savından hareketle, düşünce eğitimini hayatının en büyük amacı haline getirmiş olan Prof. Dr. İhsan Doğramacı, eğitimde evrensellik ve özgünlük gibi hedeflere ulaşabilmek amacıyla Milli Eğitim sistemine bağlı olarak hizmete açmıştır.”

 

21.YÜZYILIN AYDIN BİREYLERİ YETİŞİYOR

 

Özel Bilkent Lisesi’nin Erzurum’da 142 öğrenci ile eğitim –öğretimini sürdürdüğünü vurgulayan Çağlar, “ Bilkent Okulları olarak misyonumuz Atatürk’ün ilke ve İnkılapları doğrultusunda; bireysel kimliği ile sahip olduğu kültürel mirası birleştiren ilkelerine bağlı, kendine güvenen, başaran lisan öğrenimine önem veren 21. yüzyılın aydın liderlerini yetiştirmektir. Erzurum’da ki lisemizde 36 öğretmenimiz ve 142 öğrencimiz var. Öğretmenlerimizden 26’sı doktora ve Yüksek Lisansı’nı tamamlamış eğitmenlerdir.  Öğrencilerimizden ise 132’si tam burslu, diğer öğrencilerimizde yarım bursu olarak eğitimlerini sürdürüyorlar. Yatılı olmayan okulumuzda eğitim ve öğrenim gören öğrencilerimizin tamamı Erzurumludur.”dedi.

Arif Çağlar,  İhsan Doğramacı Vakfı Özel Bilkent okullarının üstün eğitim kalitesi, zengin sosyal ve sportif aktiviteleri nedeniyle en çok tercih edilen okulların başında geldiğini belirtti.
Çağlar, daha sonra basın mensuplarına okul gezdirilerek eğitim uygulamaları ve öğrencilerin sosyal, kültürel ve sportif çalışmaları hakkında da bilgi verdi. (GÜNHA)


   Bu haber toplam 3558 defa okunmuştur  Yukarı


        Yorumlar


 
Ekleyen : dadas mustafa | 17.01.2009 16:27:21
 
 
bilkente selam dadaşlar başarıya devam
 
 
Ekleyen : eng | 17.01.2009 15:08:30
 
 
bilkent te teşekürler
 
 
Ekleyen : yaprak kılıç | 17.01.2009 14:48:17
 
 
Yapanlardan ve emeği geçen herkesten Allah Bin Kez Razı Olsun.Umarım Erzurum^dan tüm dünya^ya yetenekli ve bilgili gençler yetişir herkese örnek olup vatanına ve toprağına hayırlı işler yapar.
 
Kullanıcı adı :
Yorumunuz :


 •       


  •  Genel..


  •  Objektife takılanl..


  •  Kültür sanat..


  •  Magazin..


  •  Olaylar..


  •  Güncel..


  •  Yaşam..


  •  Erzurum..
 •   
  Diğer Eğitim Haberleri
   İşte Bilkent Erzurum!..
   Vali Bulut savcılığa verildi!
   2010'da çift aşamalı ÖSS
   Öğrencilerin Erzurum hatırası!
   Okullarda saygı duruşu!..
   Eğitime yönetici atanıyor!..
   Okullara Filistin genelgesi
   Okuldan atılma kalkıyor!
   Üniversitelere Kürtçe bölümü!
   Erzurum'da okuma çilesi!..  En çok okunanlar
   Solcu ailenin Erzurumlu 'sağcı' oğlu
   Erzurum'da müdürün kızı gündemde...
   Erzurum'da yeni Hastane geline emanet!
   Erzurum’da Okulu peşkeş mi çektiler?
   İşte MHP'nin Erzurum adayları
   Erzurum'un efsane gazetecisi
   Erzurum’da sürpriz adaylar…
   Spor medyasının deli fişeği!..
   MHP'nin Erzurum adayları
   Erzurum AKP karışacak

  Anket
AKP'nin Erzurum merkez ve ilçe belediye başkan adaylarını nasıl buldunuz?
İyi (10%)
Kötü (87%)
Fikrim yok (1%)
 1428 - Katılım Diğer anketler

 
    Yayın İlkeleri  .  Künye  .  Bize Ulaşın  .  Tavsiye et   Copyright © 2008 gazeteguncel.com
 Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
 2008 © Copyright gazeteguncel.com       Eglenturk.net