Anasayfam yap   Sitene ekle  Künye  Bize Ulaşın
  Üyelik      
Anasayfa      Başyazı    Erzurum       Bölge       Türkiye       Güncel       Sağlık       Eğitim       Kültür/Sanat       Spor       Özel       Siyaset   
 
  LÜTFEN DİKKAT! -   Erzurum AKP'de kadın öfkesi -   Erzurum'un suyu temizlenmiş! -   Erzurum'un yabancı konukları! -   DSP’nin adayını CHP kaptı -   Erzurumlu gurbette isyan etti -   Kurtlar Vadisi kanalını seçti -   Bingöl'de 5 PKK'lı tutuklandı -   İşte MHP'nin Bursa adayı -   Erzurum'da İsrail'e öfke! -   İstanbul'u Dadaşlar yönetecek! -   Erzurum’da Filistin Yürüyüşü -   Sağlık Sigortası Işık Saçtı -   AKP'de aday sancısı! -   Gazeteci İspirli yoğun bakımda -   Erzurum'da DTP gözaltısı! -   Burası Erzurum Palandöken! -   İşte hafta sonu hava! -   Erzurumlu Bayram Ağa!.. -   İşte Erzurum-Diyarbakır farkı -

Anasayfaya dön  
 
Nihayet konuştular!

Erzurumspor’da yaşanan olumsuz gelişmelere rağmen, köşelerine çekilip, takımın dağılmasını izlemekle yetindikleri için camianın tepkisini çeken yöneticiler konuştu. 

Erzurumspor’da yaşanan olumsuz gelişmelere rağmen, köşelerine çekilip, takımın dağılmasını izlemekle yetindikleri için camianın tepkisini çeken Kulüp Başkanı Cevdet Tamgaç ve yöneticiler nihayet sessizliklerini bozdular. Başkan Tamgaç, Erzurumspor’un düştüğü durumun kendilerini de kahrettiğini belirterek, “Bu olay bugünün hadisesi kesinlikle değil. Biz göreve gelmeden önce de geldikten sonra da bugüne dikkat çekerek, şehrimizin üst düzey yöneticilerini ve siyasilerimizi uyardık. Maalesef sesimizi kimse duymadı veya duymak istemedi” dedi.

Yönetim kurulu olarak bugüne kadar kulübe 250 bin liralık bir kaynak aktardıklarını da ifade eden Başkan Tamgaç, yönetici arkadaşlarının imkanlarını sonuna kadar zorlayarak, inanılmaz fedakarlıklar yaptığını ancak artık tıkandıklarını belirtti. “Bizim gücümüz bu kadar” diyen Başkan Tamgaç, “Yönetici arkadaşlarımız, şahsi hesaplarından krediler çekerek, futbolcularımızın primlerini ödediler. Bugüne kadar, ‘görev süremiz dolduğunda, kulüpten alacaklı olmayacağız’ diye söz verdik ve bu sözün de arkasındayız. Bize ekonomik olarak tek desteği Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler verdi. Sayın Küçükler’in şu ana kadar ki desteği 450 bin lirayı buldu. Ancak bunun 250 bin lirasını, herkesin bildiği gibi, geçmiş yıllardan gelen futbolcu ve teknik heyet borçlarına vermek zorunda kaldı. Geri kalan 200 bin lirayı da sezon başında oyuncularımıza peşinat olarak verdik” dedi.

İktidar ve muhalefet milletvekillerinin Erzurumspor’un sorunlarına hep kayıtsız kaldığını da ifade eden Tamgaç, şunları söyledi: Milletvekillerimiz içerisinde sadece Muhyettin Aksak’ın bir ilgisi oldu. Ancak bu da ekonomik boyutta hiç olmadı. Diğer vekillerimizin hiçbirinden, bir gün olsun, bir telefon dahi alamadık. Sadece transfer döneminde, ‘şu futbolcuyu gönderiyorum, şu futbolcuyu transfer edin’ diye telefon açan vekillerimiz vardı. Bugün ise takımımız dağılmış, futbolcularımız sözleşmelerini fesh etmek üzereyken, ne arayanımız ne de soranımız var. Bu işin böyle yürümeyeceğini aylardır söylüyoruz ama maalesef kimseye dinletemiyoruz. Herkeste bir rahatlık, bir umursamazlık var. Erzurumspor ne benim ne de yönetici arkadaşlarımın babasının malı değil. Biz, bir yükün, sorumluluğun altına girdik ama destek olmadan bunun altından kalkamayacağımızı da herkese ifade ettik. O günlerde inanılmaz vaadlerde bulunanlar, bizi görevi kabul etmemiz için ikna etmeye çalışırken verilen sözlerin hepsi unutuldu. Sadece ve sadece Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Küçükler, 300 bin liralık destek sözü vermişti. Bunu 450 bin lira olarak ödedi. Verdiği sözü tutan, bizi hayal kırıklığına uğratmayan tek isim Sayın Küçükler’dir. Bunu inkar etmemiz mümkün değil.

Erzurumspor’un dilenci konumuna düşürülmesinden dolayı büyük rahatsızlık duyduklarını ve görev süreleri boyunca kimseden karşılıksız bir para talep etmediklerini anlatan Başkan Tamgaç, ürettikleri projelerine de gerekli desteğin verilmediğini söyledi. Mavi Beyazlı kulübe en az 400 bin liralık kaynağın sağlanacağı Türk Telekom İl Müdürlüğü ile ortaklaşa hazırlanarak, onay için Genel Müdürlüğe gönderilen projenin, milletvekillerinin ilgisizliği ve umursamazlığı yüzünden imzadan çıkmadığını anlatan Başkan Tamgaç, “Milletvekilinin bir bütçesi olmadığını biliyoruz. Kimsenin cebinden de para istemiyoruz. Sadece üretilen projelere destek olmaları bizim için yeterli. Buna karşın üzülerek söylemek istiyorum ki, hiçbir projemize destek bulamadık. Buradan Ankara’ya götürdüğümüz projemiz milletvekillerinin işe ciddi yaklaşmamaları yüzünden gerçekleşmedi. Kulübün buradan kaybettiği para nereden bakarsanız bakın 350-400 bin lira civarında. Şimdi ben çok merak ediyorum, bu yönetim daha ne yapmalıydı? Projelerimize neden destek verilmiyor, bunun altında yatan nedir gerçekten bunu öğrenmeyi çok istiyorum” dedi.

Başkan Tamgaç, Aralık ayı içerisinde Vali Sami Bulut’un başkanlığında Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen Erzurumspor konulu toplantının da tamamen fiyaskoya dönüştüğünü savundu. Tamgaç, toplantıda Ocak ayı içerisinde işçi ve memur maaşlarından 10 ila 20 lira arasında değişen oranlarda kesinti yapılması kararının çıkmasına rağmen, Vali Sami Bulut’un kamu kuruluşlarına gerekli resmi yazıyı yazmadığını üzülerek öğrendiklerini söyledi. Kulüp olarak, kesinti talebini yazıyla Valilik makamına ilettiklerini anlatan Başkan Tamgaç, “Geçtiğimiz hafta Vali Sami Bulut’u makamında ziyaret ettiğimiz, tüm yönetim kurulunu şok eden gerçekle karşılaştık. Sayın Vali’ye, işçi ve memur maaşlarından yapılacak kesintiyi sorduğumuzda, henüz yazısını yazmadığını belirtti. Kulüpten yazının gelmediğini öne sürmesi üzerine, itiraz ettik. Vali Bey’in Özel Kalem Müdürü odaya çağrıldı ve yazının bir aydır makama çıkarılmadığı tespit edildi. Kısacası buradan gelecek 120 – 150 bin lira arasındaki kaynağı da kaybettik. Vali Bey, iki satır bir yazıyı yazıp, kesintinin yapılmasını sağlamıyor. Milletvekillerimiz son derece duyarsız ve ilgisiz. 400 bin liralık kaynağımızın onaydan çıkması için kıllarını bile kıpırdatmıyor. Bürokratlarımızı sorsanız, hiçbiri Erzurumspor’u düşünmüyor. Yönetim kurulumuzun gücü zaten belli. Buradan kamuoyuna soruyorum, Erzurumspor’un bu şartlarda yaşaması mümkün mü?” dedi.


   Bu haber toplam 2818 defa okunmuştur  Yukarı


        Yorumlar


 
Ekleyen : SELAMİ YILDIZ | 16.01.2009 10:44:27
 
 
SUÇLU ORTADA SÖZ VERİP SÖZÜNDE DURMAYAN
BELEDİYE BAŞKANI VALİ VE MİLLETVEKİLERİ
DİYARBAKIRDA BİR GECEDE 2TRİLYON TOPLANIYOR İSE ERZURUMDA 250 MİLYAR 15 GÜNDE BULUNAMIYOR İSE BİZ ERZURUMLULAR DÜŞÜNMELİYİZ
 
 
Ekleyen : selim | 16.01.2009 09:24:19
 
 
Sayın Başkan Muhyettin beye bu yağcılık niye. Ne yardımı oldu. 200 milyar söz veren tek vekil Muhyettin bey ama sadece 20 bin verdi onuda bir mütahitten aldı verdi. 200 söz verdi 20 verdi alkışlıyor diğerlerine sitem ediyorsun. Başkan olacak adamın cebi dolu olmalı sen neyinle aldın bu kulübü be kardeşlim.
 
Kullanıcı adı :
Yorumunuz :


 •       


  •  Genel..


  •  Objektife takılanl..


  •  Kültür sanat..


  •  Magazin..


  •  Olaylar..


  •  Güncel..


  •  Yaşam..


  •  Erzurum..
 •   
  Diğer Spor Haberleri
   Erzurumlu gurbette isyan etti
   Nihayet konuştular!
   Hoca'da yönetime isyan etti!..
   Polat'ın Erzurum plakası!..
   Aydın şampiyonları kutladı
   Ve Erzurumspor dağıldı!..
   Geleceğin yıldızları Başkent’te
   Erzurum'dan Avrupa'ya!..
   Türk futbolunun sorunları
   Yönetenlerden Erzurum'a veto  En çok okunanlar
   Solcu ailenin Erzurumlu 'sağcı' oğlu
   Erzurum'da müdürün kızı gündemde...
   Erzurum'da yeni Hastane geline emanet!
   Erzurum’da Okulu peşkeş mi çektiler?
   İşte MHP'nin Erzurum adayları
   Erzurum'un efsane gazetecisi
   Erzurum’da sürpriz adaylar…
   Spor medyasının deli fişeği!..
   MHP'nin Erzurum adayları
   Erzurum AKP karışacak

  Anket
AKP'nin Erzurum merkez ve ilçe belediye başkan adaylarını nasıl buldunuz?
İyi (10%)
Kötü (87%)
Fikrim yok (1%)
 1428 - Katılım Diğer anketler

 
    Yayın İlkeleri  .  Künye  .  Bize Ulaşın  .  Tavsiye et   Copyright © 2008 gazeteguncel.com
 Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
 2008 © Copyright gazeteguncel.com       Eglenturk.net