Anasayfam yap   Sitene ekle  Künye  Bize Ulaşın
  Üyelik      
Anasayfa      Başyazı    Erzurum       Bölge       Türkiye       Güncel       Sağlık       Eğitim       Kültür/Sanat       Spor       Özel       Siyaset   
 
  LÜTFEN DİKKAT! -   Erzurum AKP'de kadın öfkesi -   Erzurum'un suyu temizlenmiş! -   Erzurum'un yabancı konukları! -   DSP’nin adayını CHP kaptı -   Erzurumlu gurbette isyan etti -   Kurtlar Vadisi kanalını seçti -   Bingöl'de 5 PKK'lı tutuklandı -   İşte MHP'nin Bursa adayı -   Erzurum'da İsrail'e öfke! -   İstanbul'u Dadaşlar yönetecek! -   Erzurum’da Filistin Yürüyüşü -   Sağlık Sigortası Işık Saçtı -   AKP'de aday sancısı! -   Gazeteci İspirli yoğun bakımda -   Erzurum'da DTP gözaltısı! -   Burası Erzurum Palandöken! -   İşte hafta sonu hava! -   Erzurumlu Bayram Ağa!.. -   İşte Erzurum-Diyarbakır farkı -

Anasayfaya dön  
 
Erzurum yok oluşu seyrediyor

Erzurumsporlu futbolcuların kampı terk edip, sözleşmelerini fesh etmek için Futbol Federasyonu’na müracaat etmesi bile kimseyi rahatsız etmedi.  

Erzurumsporlu futbolcular önceki gün Malatya Belediye maçı sonrası kamp programı devam etmesine rağmen, alacaklarını tahsil edemedikleri için kamp yaptıkları oteli terk ederek, Futbol Federasyonu’na serbest kalmak amacıyla müracaatta bulundu. Mavi Beyazlı kulüpte, ikinci yarının başlamasına 10 gün gibi kısa bir süre kala yaşanan bu gelişmeler bile ne siyasilerin, ne kulüp başkan ve yönetiminin ne de şehrin üst düzey yöneticilerinin umurunda oldu. Gelişmeleri izlemekle yetinen bu isimler, gün boyu kıllarını bile kıpırdatmadı.

41 yıllık mazisi bulunan, tarihinin en sıkıntılı ve sahipsiz günlerini yaşayan Erzurumspor’un kapanma noktasına gelip, futbolcularının kampı terk etmesi bile kimsenin umurunda olmadı.

KENTİN YÖNETİCİLERİ SADECE İZLİYOR

Son 20 yılda sürekli olarak devlet tarafından desteklenen ve her sıkıştığında devletin en üst kademelerinden ekonomik yardımlar gören Diyarbakırspor’a karşılık, Erzurumspor’un sorunları hiç kimsenin dikkatini bile çekmiyor. Erzurum’u temsil eden Vali Sami Bulut, “Ben nerden bulayım” derken, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler ise “Benden bu kadar” diyerek işin içinden çıkmayı tercih ediyor. 6 yıllık bakanlığı boyunca Erzurumspor’a hep soğuk bakan ve “Türkiye’nin bakanıyım” açıklamasını yapan Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ da daha önce yaşanan krizlerde olduğu gibi bu sefer de umursamaz tavrını sürdürüyor.

AKSAK, SÖZLERİNİ YERİNE GETİRMEDİ

TBMM idari Amiri ve AK Parti Milletvekili Muhyettin Aksak ise Cevdet Tamgaç ve arkadaşlarını verdiği milyonluk destek sözüyle işbaşına getirmesine rağmen, bugüne kadar verdiği sözlerin hiçbiri yerine getirmedi. Kulübün hiçbir sıkıntısına el atmayan ancak sadece iş çözüme kavuştuğunda boy göstermeyi tercih eden Aksak, birkez daha sırra kadem bastı.

İbrahim Kavaz, Fazilet Dağcı Çığlık ve Muzaffer Gülyurt zaten hiçbir zaman Erzurumspor’u gündemlerine almayan isimler olurkan, Sadettin Aydın da “Gündemimde yok” ifadesini kullanan tek milletvekili oldu. MHP Milletvekili Zeki Ertugay da Erzurumspor’a ilgisiz olan milletvekilleri kervanında kendisine uygun bir yeri seçti.

TARAFTARDAN SERT EYLEM SÖZÜ

Diyarbakırspor’un devletin tüm imkanlarından faydalanması karşısında temsil ettikleri ilin takımı olan Erzurumspor için kıllarını bile kıpırdatmayan milletvekillerine taraftarların tepkisi de giderek artıyor. Büyük Erzurumspor Taraftarlar Derneği (BESTDER) yönetimi, toplanan 17 bini aşkın imzaya rağmen seslerine kulak vermeyenlere karşı çok daha çarpıcı eylemler yapma hazırlığında olduğunu açıkladı. “Öyle bir eylem yapacağız ki, Türkiye günlerce Erzurum’u ve Erzurumspor taraftarlarını konuşacak. Erzurumspor’u kaderine terk edenler, “gündemimizde Erzurumspor yok” diyenler, “ben nereden para bulayım” ve “benden bu kadar” diyenler, bu sözleri sarf ettikleri için biraz üzülecekler” diyen bazı taraftarlar da, “Erzurumspor taraftarını ve camiasını hafife alanlara en güzel cevabımızı çok yakında vereceğiz. Erzurumspor’un sahaya çıkamaması, oyuncuların geri gelmemesi halinde, çok sert tepkiler vereceğiz. Gerekirse caddeleri, sokakları kapatıp, eylem yaparız. Erzurumspor’u elinin tersiyle itenleri, bu şehre sokmayız ama kulübümüzü yaşatmayı sürdürürüz. Belk, bugün geldikleri görevlere Erzurumspor sayesinde gelmemiş olabilirler. Unutmasınlar ki, Erzurumspor Erzurum’un bir markasıdır. Bu markaya zarar verenlere sessiz kalamayız” dediler.

TAMGAÇ VE YÖNETİMİ İSTİFA ETMELİ Mİ?

Diğer yandan, siyasiler ve kentin ilgisizliği kadar, Erzurumspor yönetim kurulunun duyarsızlığı da kulübü bu noktaya getiren etkenler arasında yer aldı. Cevdet Tamgaç başkanlığındaki yönetim kurulu, futbolcuların ve teknik heyetin kampı terk etmesini sadece izlemekle yetinenler arasında yer aldı. Takımın kamp yaptığı Bodrum’a dahi gitmeyerek, futbolcuları tek başlarına, sahipsiz bırakan Tamgaç ve yönetimi, eleştiri oklarının hedefi oldu.

Aynı zamanda Hizmet İş Sendikası’nın Şube Başkanı da olan Tamgaç, sendikanın seçim sürecine girmesi üzerine, kulübün sorunlarını bir kenara bırakarak, kendi işlerine konsantre olurken, yöneticiler de bir kenara çekilerek, gelişmeleri izlemekle yetindi. Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler ile yaptıkları gizli görüşmelerde nasıl cevaplar aldıklarını bile kamuoyundan gizleyen yönetim, taraftarın da sabrını taşırmaya başladı.

Aylardır yaşanan sorunu anlaşılmayan bir nedenden ötürü gizli tutmayı tercih eden yönetim kurulunun, gelinen noktada kamuoyuna nasıl bir açıklama yapacağı merak konusu olurken, bazı kesimler de Tamgaç ve ekibinin mutlak suretle istifa etmesi gerektiğini savunuyor. Takımının dağılmasına rağmen, sendika çalışmalarına ağırlık veren Tamgaç’ın kesinlikle görevinden ayrılmasını isteyen kesimler, “İstifa için vakit kaybedilmemeli” görüşünü savunuyor.

ÜMİT BİROL, BASIN TOPLANTISI DÜZENLİYOR

Bu arada Erzurumspor'da teknik heyet ve bazı futbolcuların kulüpte bir araya gelip saat 11.00'da bir basın toplantısı düzenleyerek, yaşananlar hakkında kamuoyuna bilgi verecekleri açıklandı. Teknik direktör Ümit Birol’un büyük ihtimalle görevinden istifasını da açıklayacağı basın toplantısında, Bodrum kampındaki utanç günleri hakkında da önemli açıklamaların yapılması bekleniyor.

DİYARBAKIRSPOR DEVLET DESTEĞİYLE KRİZİ AŞTI

Öte yandan lige verilen arada Erzurumspor’un en az 10 katı daha büyük bir sorun yaşayan ve 4 milyon liralık alacakları nedeniyle tüm futbolcuları kampı terk eden Diyarbakırspor, yaşadığı bunalımdan sadece 24 saat içerisinde çıkmıştı.

Diyarbakırspor’da patlak veren olayların hemen ardından sokaklara dökülen halkın tepkisine kulak veren Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, AK Parti Milletvekilleri ve Diyarbakır Valisi, 24 saat içerisinde UEFA borçlarıyla birlikte 2 milyon liralık bir kaynağı Diyarbakırspor’un banka hesabına aktarmıştı. Devlet kaynaklarının seferber edilmesiyle Diyarbakırspor hayata dönerken, Güneydoğu ekibi kısa süre içerisinde yeniden yapılanmaya başladı.

İhlas Haber Ajansı tarafından abonelerine servis edilen bir haberde, Diyarbakırspor’un komadan çıkıp, nasıl cana geldiğini ortaya koyuyor.

İşte o haber:

Transfer çalışmalarını sürdüren Diyarbakırspor, 5 futbolcuyla sözleşme imzalarken, 8 oyuncusuyla da yollarını ayırdı.

Kulüp Başkanı Dr. Abdurrahman Yakut'un ofisinde gerçekleştirilen imza töreninde Kartalspor'dan Zafer Şahin ile Mehmet Türkmehmet, Eskişehirspor'dan Birol Hikmet ile Ersin Güreller ve Malatyaspor'dan Mehmet Albayrak, kendisini Yeşil-kırmızılı renklere bağlayan sözleşmeye imza attı. Kulüp Başkanı Yakut, imza töreninde yaptığı açıklamada, ilk aşamada kamptan ayrılan futbolcuları Diyarbakır'a davet ettiklerini belirterek, "Kendileriyle anlaşma sağladık. Biraz önce de maç başı alacaklarını ve transfer

peşinatlarının yüzde 90'ını ödedik. Biraz önce kulüpte bu ödemeyi yaptık. Diyarbakırspor sallandı, ama devrilmedi. Bugün bu mutlu tablonun gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür ederim. İkinci yarıyı iyi geçirebilmek için kadromuzu yeni transferlerle güçlendirdik. Kartalspor'dan Zafer Şahin ile Mehmet Türkmehmet, Eskişehirspor'dan Birol Hikmet ile Ersin Güreller ve Malatyaspor'dan Mehmet Albayrak'ı renklerimize bağladık. 8 oyuncumuzla da yollarımızı ayırdık. Bizden ayrılan futbolculara bundan sonraki yaşantılarında başarılar diliyoruz.


   Bu haber toplam 3089 defa okunmuştur  Yukarı


        Yorumlar


 
Ekleyen : edo | 15.01.2009 22:27:43
 
 
muhyettin aksak burdada gerçek yüzünü gösterdi gene memleketini sattı her zamanki gibi
 
 
Ekleyen : Kardelen | 15.01.2009 17:54:35
 
 
Ey Demiş rumuzlu arkadaş,sen burada heralde kendinden ve yAndaşlarından bahsetmişsin.5tl^yi Erzurumspor^a kıymayıp gidip digitürk^te sözde Erzurumspor^dan büyük takımları izleyen ve hergün marlboro ve parliament sigarası içen beyler lütfen stada^da gelmeyin beleşte girmeyin.Zaten tribünlerde küfür edenlerin çoğu ^SİZ BELEŞÇİLERDİR^Erzurumspor^ u sevmeyen ve desteklemeyen stada gelmesin.
 
 
Ekleyen : Ey demiş | 15.01.2009 17:39:04
 
 
Yine olmaz rumuzlu kardaşım ey demiş. Taraftar olarak düzgün başkan mı seçtik. Gerçi bize seçme şansını vermediler ama biz buna bile itiraz etmedik. Onları gaza getirmekten başka ne yaptık. Bide yönetimlerden beleş bilet aldık ya onun için alehte tezahurat yapmadık....öyle değilmi
 
 
Ekleyen : kardelen | 15.01.2009 17:31:22
 
 
Ersan bey,minübüsçüler geçen yılki parayı tehditle değil ^S^ Plakası Karşılığında vermiştir,birde ^ESKİ^nin paralarını Erzurumspor^a vermiştir.İsterseniz araştırabilirsiniz.
 
 
Ekleyen : erzurumspor^lu | 15.01.2009 16:40:25
 
 
Yine olmaz rumuzlu şahıs,geçen yıl küçüklerin verdiği paranın nereye gittiğini herkes biliyor.Ayrıca senin taraftara laf söylemeye hakkın yok,öyle tahmin ediyorumki sen ya maraton tribünlerine beleş giren yada şeref tribününe siyah takım elbise giyip gidenlerdensin.Taraftar sizden daha iyi işler yapıyor şehir ve sözde şehrin önde gelenleri yardım etmiyorlarsa taraftar ne yapsın kendisinimi öldürsün.
 
 
Ekleyen : dadaş | 15.01.2009 16:04:28
 
 
ne diyim artık daha birşey demiyorum cevabı seçmen verecektir.
 
 
Ekleyen : ERSAN | 15.01.2009 15:57:53
 
 
BU KÜÇÜKLER DENEN BAŞKAN MİNÜBÜSÇÜLERDEN TEHDİTLE ALDIĞI PARAYI ERZURUMSPORA VERMİŞTİR.
BAŞKA NEREDEN PARA BULMUŞ VERMİŞTİR.
DEVLETİN CEBİNDEN YARDIM OLMAZ.
29 MART İNŞAALLAH KÜÇÜKLERDEN KURTULUŞ GÜNÜDÜR.
 
 
Ekleyen : yine olmaz 2 | 15.01.2009 12:45:55
 
 
Gelelim Küçüklere. Siz şu kadar milyar yardım ettim diyorsunuz. Doğru ettiniz. Ama insan bi sormaz mı vrdiğim parayı ne yaptınız. Geçen yıl 1.8 trilyonun ibrası esnasında takındığınız tavır neydi. Siz hesap soracağınıza üstünü kapatmayı tercih ettiniz. 29 Mart da bakalım sizin hesabınızı kim kapatacak
 
 
Ekleyen : yine olmaz | 15.01.2009 12:31:42
 
 
Ey taraftar para isteyeceğine, adam gibi başkan seç. Geçen yıl 1.8 trilyon kulüpten tokatlanırken ibra eden sen değilmiydin taraftar. Ama şu bilinsin ki sıkıntı en başta taraftarda. Evvela taraftar taraftarlığını bilecek. Sonra eylem yapacak.
 
 
Ekleyen : dadaş025 | 15.01.2009 10:59:25
 
 
bu site birilerinin sözcüsü olmayıp bırakıp tarafsız ilkesiz yayın hayatına ne zaman başlıyacak çok merak ediyorum
 
 
Ekleyen : sıla | 15.01.2009 10:29:55
 
 
muhyetin aksak belediye başkanın yapıp kendine rant arayacağına.erzurum spor ra desdek bulsun iyi oluyor onlar herzaman ahbap çovuş işleri erzurumun kabul etiği işler onun içi yapacak bir şey yok
 
 
Ekleyen : sel | 15.01.2009 00:37:45
 
 
Dün Erzincanspor ulaştırma bakanının desteği ile 11 futbolcu aldı. bilgilerinize...,
 
Kullanıcı adı :
Yorumunuz :


 •       


  •  Genel..


  •  Objektife takılanl..


  •  Kültür sanat..


  •  Magazin..


  •  Olaylar..


  •  Güncel..


  •  Yaşam..


  •  Erzurum..
 •   
  Diğer Güncel Haberleri
   LÜTFEN DİKKAT!
   Erzurum’da Filistin Yürüyüşü
   İşte hafta sonu hava!
   İşte Erzurum-Diyarbakır farkı
   Üniversitede kirlilik suskunluğu!
   Biz Erzurum'u göremiyoruz!..
   ”Erzurum gerçeğini açıkla”!..
   Erzurum'da dinamit avına ceza!
   Erzurum yok oluşu seyrediyor
   Memurdan para kesilecek  En çok okunanlar
   Solcu ailenin Erzurumlu 'sağcı' oğlu
   Erzurum'da müdürün kızı gündemde...
   Erzurum'da yeni Hastane geline emanet!
   Erzurum’da Okulu peşkeş mi çektiler?
   İşte MHP'nin Erzurum adayları
   Erzurum'un efsane gazetecisi
   Erzurum’da sürpriz adaylar…
   Spor medyasının deli fişeği!..
   MHP'nin Erzurum adayları
   Erzurum AKP karışacak

  Anket
AKP'nin Erzurum merkez ve ilçe belediye başkan adaylarını nasıl buldunuz?
İyi (10%)
Kötü (87%)
Fikrim yok (1%)
 1428 - Katılım Diğer anketler

 
    Yayın İlkeleri  .  Künye  .  Bize Ulaşın  .  Tavsiye et   Copyright © 2008 gazeteguncel.com
 Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
 2008 © Copyright gazeteguncel.com       Eglenturk.net