Anasayfam yap   Sitene ekle  Künye  Bize Ulaşın
  Üyelik      
Anasayfa      Başyazı    Erzurum       Bölge       Türkiye       Güncel       Sağlık       Eğitim       Kültür/Sanat       Spor       Özel       Siyaset   
 
  LÜTFEN DİKKAT! -   Erzurum AKP'de kadın öfkesi -   Erzurum'un suyu temizlenmiş! -   Erzurum'un yabancı konukları! -   DSP’nin adayını CHP kaptı -   Erzurumlu gurbette isyan etti -   Kurtlar Vadisi kanalını seçti -   Bingöl'de 5 PKK'lı tutuklandı -   İşte MHP'nin Bursa adayı -   Erzurum'da İsrail'e öfke! -   İstanbul'u Dadaşlar yönetecek! -   Erzurum’da Filistin Yürüyüşü -   Sağlık Sigortası Işık Saçtı -   AKP'de aday sancısı! -   Gazeteci İspirli yoğun bakımda -   Erzurum'da DTP gözaltısı! -   Burası Erzurum Palandöken! -   İşte hafta sonu hava! -   Erzurumlu Bayram Ağa!.. -   İşte Erzurum-Diyarbakır farkı -

Anasayfaya dön  
 
Yönetenlerden Erzurum'a veto

Kapanmanın eşiğine gelen Erzurumspor için güçlü işadamlarının yürüttüğü liste çalışmasını Erzurum'u yönetenler veto etti... 

Kapanmanın eşiğine gelen Erzurumspor için güçlü işadamlarının yürüttüğü liste çalışmasının Vali Sami Bulut ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler’in olumsuz yaklaşımları yüzünden yarım kaldığı öne sürüldü. Halen Erzurumspor Futbol Şube Sorumluluğu görevini yürüten Abdulrezzak Cellat’ın başkanlığında oluşturulan ve ekonomik anlamda güçlü isimlerin de ciddi katkılarıyla yapılan listeye, ne Vali Bulut’un ne de Büyükşehir Belediye Başkanı Küçükler’in destek vermediği iddiası gündeme bomba gibi düştü.
Ekonomik darboğazdan çıkamayan Erzurumspor’u yeniden eski gücüne kavuşturmak ve borçlarını temizlemek için kurulacak yönetimin destek için gittiği Vali Sami Bulut ve Büyükşehir Belediye Başkanı Küçükler’den olumlu yanıt alamadıkları için liste çalışmalarını askıya aldıkları öğrenildi.
Başkan adayı olacağı ifade edilen Abdulrezzak Cellat’ın geçtiğimiz hafta içerisinde Kulüp Başkanı Cevdet Tamgaç ve yöneticilerle birlikte yaptığı ziyaretlerde, gerek Vali Bulut’a gerekse de Başkan Küçükler’e liste çalışmalarından bahsettiği ancak umduğu sıcaklığı alamadığı bildirildi. Mavi Beyazlı yöneticilerin gözü önünde cereyan eden görüşmede, Cellat’ın ilk olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler’e çalışmalarından bahsettiği ve “Biz ne bugün ne de gelecekte sizden tek kuruş para istemiyoruz. Yönetim kurulu olarak da ortaya 1 milyon lira koyuyoruz. Dilerseniz, bunu hemen çek olarak size takdim de edebilirim. Bizim sizden tek bir beklentimiz var o da, sadece ve sadece destek sözü vermenizdir. Üreteceğimiz projelere destek verirseniz, beklentilerimize cevap verirsiniz” dediği öğrenildi. Cellat’ın bu sözlerine Başkan Küçükler’in çok sinirlendiği ve “Çeki neden bana getiriyorsun?” diyerek çıkışarak, “Kusura bakmayın, benim işlerim var. Arıtma tesisine gitmem gerekiyor” diyerek görüşmeyi sonlandırdığı ifade edildi.
Erzurumsporlu yöneticilerin de doğruladığı bu diyaloğun ardından Cellat ve yöneticiler, Vali Sami Bulut’u ziyaret etti. Geçtiğimiz hafta basına da yansıyan bu görüşmede Vali Sami Bulut’un da Abdulrezzak Cellat’ın adaylığına sıcak bakmadığı belirtildi. Belediye Başkanı Küçükler’e sunduğu teklifin aynısını Vali Bulut’a da anlatan Cellat, yine umduğu cevabı alamadı.
Hem Vali Bulut hem de Büyükşehir Belediye Başkanı Küçükler’den destek sözünü alamayan Cellat’ın da yönetici arkadaşlarıyla yaptığı görüşmenin ardından liste çalışmalarını dondurduğu öğrenildi.
Ortaya atılan bu iddiaların ardından liste çalışmasını durdurduğunu açıklayan Abdulrezzak Cellat da, “Erzurumspor’un Vali ve Belediye Başkanı’na rağmen başarılı olma şansı yoktur. Biz, yönetim kurulu olarak bir milyon liralık katkı sözü verdik ve bunu da çek olarak şehrimizin yöneticilerine verme garantisini bile sunduk. Ancak büyüklerimiz ne düşündüler bilemiyorum, bize pek de sıcak bakmadılar. Onlara rağmen de liste yapamayız. Erzurumspor’un başarılı olabilmesi için herkesin desteğine ihtiyacı var. Ben buradan tekrarlıyorum. Biz, kimseden para istemiyoruz, sadece projelerimize destek olsunlar yeter. Yönetim kuruluna girecek çok saygın ve ekonomik olarak son derece güçlü olan işadamı arkadaşlarımız, sağ olsunlar beklentilerimizin de üzerinde ekonomik katkı sözünde bulundular. Biz şu an için 1 milyon liradan bahsediyoruz ama bu rakam çok daha fazla olacak” dedi.
Amaçlarının bu sezon Erzurumspor’u ligde tutmak olduğunu, önümüzdeki yıl için de şampiyonluk mücadelesi verecek bir kadro kurmaya çalışacaklarını söyleyen Cellat, “Biz günü kurtarmaya değil, Erzurumspor’u eski günlerine ulaştırmaya talip olmak istedik. Bu doğrultuda da Erzurumspor’dan alacaklı olan isimlerle yeniden temasa geçtik. Buradan hepsine teşekkür ediyorum, örneğin eski başkanlardan Tefik Özel, 1 milyon liranın üzerindeki alacağını, yönetimi almamız halinde hemen hibe edebileceğini hatta üzerine de ciddi bir miktar bağışta bulunabileceğinin sözünü verdi. Bu da bizi ümitlendirdi. Erzurumspor’un bana göre, 2 milyon lirası devlete ait olmak üzere 4 milyon liralık bir borcu var. Bunu da iki milyon liraya çözebileceğimize inanıyoruz. Eğer, şehrimizin yöneticileri bize destek olursa, biz bu borçları kısa sürede temizleriz. Eğer Erzurumspor iddaa gelirlerini almaya başlarsa, o zaman da kimseye ihtiyacı kalmaz. Oradan gelen kaynak zaten kulübü götürür” diye konuştu.
Cellat, şu an liste çalışmaları yaparken, Erzurum’un tüm sivil toplum örgütleriyle görüştüğünü ve tam destek sözü aldığını belirterek, “ETSO, ETB, ESOB başta olmak üzere görüştüğüm tüm oda ve sendika başkanları, maddi ve manevi olarak destek sözü verdiler. Bu bizi çok umutlandırdı ama Valilik ve Belediye gibi iki önemli kurumun desteğini almadan yola çıkmanın bir anlamı yok” dedi.


   Bu haber toplam 2537 defa okunmuştur  Yukarı


        Yorumlar


 
Ekleyen : siyahinci2011 | 14.01.2009 00:07:16
 
 
hala şu erzurum halkı siyasilere ve şehir yöneticilerine bir türlü iş yaptıramadı bunlar bizim.koyun bir toplum olduğumuzun açık resmidir.silkin ey palAndöken dök başından karını.uyan erzurum tayyipten yar olmaz.
 
 
Ekleyen : kadir işlek | 13.01.2009 17:55:46
 
 
1.000.000 Nüfuslu bir şehrin futbol takımı bu hale düşüyorsa eğer,suçlu bu şehirde fuzuli yere yaşayıp ve ortalıkta Ben Erzurumlu^yum diye geçinenlerindir.Yazıklar olsun,lanet olsun...Erzurumspor^u satanı bizde satarız hiç merak etmeyin.
 
 
Ekleyen : Erzurumspor^lu | 13.01.2009 17:53:50
 
 
Eğer gerçekten güçlü iş adamları iseler neden vali^den ve belediye başkanlarından kısacası Erzurum^a Erzurumlu^ya ve en önemliside Erzurumspor^a faydalarından çok zararları olan sözde yöneticilerden destek istiyorlar.Erzurumspor^a sırt çevirenlerin sonunu pek yakında görecez merak etmeyin.
 
 
Ekleyen : ahmet serkan | 13.01.2009 12:21:20
 
 
erzurumu veto edeni bizde veto ederiz.
 
 
Ekleyen : dadaş | 13.01.2009 12:00:40
 
 
yemin ederim yazık ki sizin gibi insanlar başta adam sizden para istemiyor sadece destek istiyor siz böyle yapıyorsunuz vallahi yazıklar olsun.Ben burdan şunu anlarım sizler erzurumun iyiliğini istemiyorsunuz.
 
Kullanıcı adı :
Yorumunuz :


 •       


  •  Genel..


  •  Objektife takılanl..


  •  Kültür sanat..


  •  Magazin..


  •  Olaylar..


  •  Güncel..


  •  Yaşam..


  •  Erzurum..
 •   
  Diğer Spor Haberleri
   Erzurumlu gurbette isyan etti
   Nihayet konuştular!
   Hoca'da yönetime isyan etti!..
   Polat'ın Erzurum plakası!..
   Aydın şampiyonları kutladı
   Ve Erzurumspor dağıldı!..
   Geleceğin yıldızları Başkent’te
   Erzurum'dan Avrupa'ya!..
   Türk futbolunun sorunları
   Yönetenlerden Erzurum'a veto  En çok okunanlar
   Solcu ailenin Erzurumlu 'sağcı' oğlu
   Erzurum'da müdürün kızı gündemde...
   Erzurum'da yeni Hastane geline emanet!
   Erzurum’da Okulu peşkeş mi çektiler?
   İşte MHP'nin Erzurum adayları
   Erzurum’da sürpriz adaylar…
   Erzurum'un efsane gazetecisi
   Spor medyasının deli fişeği!..
   MHP'nin Erzurum adayları
   Erzurum AKP karışacak

  Anket
AKP'nin Erzurum merkez ve ilçe belediye başkan adaylarını nasıl buldunuz?
İyi (10%)
Kötü (87%)
Fikrim yok (1%)
 1428 - Katılım Diğer anketler

 
    Yayın İlkeleri  .  Künye  .  Bize Ulaşın  .  Tavsiye et   Copyright © 2008 gazeteguncel.com
 Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
 2008 © Copyright gazeteguncel.com       Eglenturk.net