Anasayfam yap   Sitene ekle  Künye  Bize Ulaşın
  Üyelik      
Anasayfa      Başyazı    Erzurum       Bölge       Türkiye       Güncel       Sağlık       Eğitim       Kültür/Sanat       Spor       Özel       Siyaset   
 
  LÜTFEN DİKKAT! -   Erzurum AKP'de kadın öfkesi -   Erzurum'un suyu temizlenmiş! -   Erzurum'un yabancı konukları! -   DSP’nin adayını CHP kaptı -   Erzurumlu gurbette isyan etti -   Kurtlar Vadisi kanalını seçti -   Bingöl'de 5 PKK'lı tutuklandı -   İşte MHP'nin Bursa adayı -   Erzurum'da İsrail'e öfke! -   İstanbul'u Dadaşlar yönetecek! -   Erzurum’da Filistin Yürüyüşü -   Sağlık Sigortası Işık Saçtı -   AKP'de aday sancısı! -   Gazeteci İspirli yoğun bakımda -   Erzurum'da DTP gözaltısı! -   Burası Erzurum Palandöken! -   İşte hafta sonu hava! -   Erzurumlu Bayram Ağa!.. -   İşte Erzurum-Diyarbakır farkı -

Anasayfaya dön  
 
Erzurum'da şok yanlış anlama!

Çok yanlış anlama duyduk. Ama, böylesini ilk kez. Bu yanlış anlama sizleride şok edecek... 

Milli Eğitim Bakanlığı bir genelge yayımlayarak, boş yönetici kadroları için atamaların bir an önce yapılmasını istedi. Erzurum Valiliği ise, bakanlığın tersine “bir an önce” ifadesini, “7 ay” olarak algıladı...

 

Milli Eğitim Bakanlığı, “Eğitim Kurumları Yöneticileri Yönetmeliği” kapsamında boş bulunan yönetici kadroları için 31 Ekim’de 2008/74 nolu genelgeyi yayımlayarak atamaların “bir an önce yapılması emrini verdi.

Erzurum Valiliği ise “bir an önce” ifadesini “7 ay” olarak anladı. Atamaları 2009 yılının Haziran ayına aldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticileri Yönetmeliği kapsamında boş bulunan yönetici kadroları için 31 Ekim 2008 tarihinde ve 2008/74 nolu genelge yayımlandı.

‘BİR AN ÖNCE’ EMRİ

Genelgede müdür, müdür yardımcısı gibi yönetici atamalarının “bir an önce” yapılması emri verildi. Valilikler genelge kapsamında ilanları çıkartırken, atamaların “bir an önce” yapılması için işlemleri hızlandırdılar. Ancak Erzurum Valiliği, “bir an önce” yapılması istenen işlemi 7 ay sonra yapılacak şekilde programa alıdı. Erzurum Valiliği atama ilanını 1 Aralık 2008 itibariyle verirken, başvuru süreci sonunu ise 15 Haziran 2009 tarihine verdi.

 

ERZURUM VALİLİĞİ ATAMA TAKVİMİ

Erzurum Valili konu ile ilgili gönderdiği 28 Kasım 2008 tarih ve 51888 sayılı yazısında “Müdür yardımcılığı” atama takvimini şu şekilde belirledi:

“Takvim Süreci;

1-) 01.12.2008–31.01.2009 arası başvuru tarihi.

2-) 01.02.2009–20.02.2009 başvuru evrakının İlçe M.E. M’ne gönderilmesi.

3-) 21.02.2009–07.03.2009 İlçe M.E. M’nin başvuru evrakını İl´e göndermeleri.

4-) 08.03.2001–15.06.2009 Müdür yardımcılığı müracaatlarının komisyon tarafından incelenmesi, değerlendirilmesi ve atamaların gerçekleştirilmesi.”

Erzurum Vali Yardımcısı Mehmet Gök imzası ile gönderilen yazıda; daha önce boş bulunan yönetici atama başvurularının 19 Kasım- 28 Kasım 2008 tarihleri arasında yapılacağının duyurulduğu, ancak belirlenen tarihler arasında İISİS modülünü pasif durumda olması nedeniyle yapılamadığı belirtildi. Ayrıca daha önce “isteyen müracaatçının aynı anda müdür, müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığına” başvuru yapabileceğinin bildirilmesine karşın, yeni belirlemeye göre üç yöneticiliğe başvurunun alınmaması kararı alındığı açıklandı.

Yazıda, söz konusu kararın nedeni ise, “Yapılan incelemeye göre, atama şartlarına haiz bir müracaatçının aynı anda her üç yöneticiliğe başvuru yapması, inceleme açısından komisyon üyelerine birçok yanlışlık yaptırabileceği kanaatine varıldığından” denilerek açıklandı.

Yazıda, şu anda yalnızca müdür yardımcılığı başvurularının yapılacağı, müdür başyardımcılığı ve müdürlük müracaatları için ise duyurunun “sonra” yapılacağı belirtildi.

   Bu haber toplam 3030 defa okunmuştur  Yukarı


        Yorumlar


Henüz Yorum Yazılmamış.
Kullanıcı adı :
Yorumunuz :


 •       


  •  Genel..


  •  Objektife takılanl..


  •  Kültür sanat..


  •  Magazin..


  •  Olaylar..


  •  Güncel..


  •  Yaşam..


  •  Erzurum..
 •   
  Diğer Eğitim Haberleri
   İşte Bilkent Erzurum!..
   Vali Bulut savcılığa verildi!
   2010'da çift aşamalı ÖSS
   Öğrencilerin Erzurum hatırası!
   Okullarda saygı duruşu!..
   Eğitime yönetici atanıyor!..
   Okullara Filistin genelgesi
   Okuldan atılma kalkıyor!
   Üniversitelere Kürtçe bölümü!
   Erzurum'da okuma çilesi!..  En çok okunanlar
   Solcu ailenin Erzurumlu 'sağcı' oğlu
   Erzurum'da müdürün kızı gündemde...
   Erzurum'da yeni Hastane geline emanet!
   Erzurum’da Okulu peşkeş mi çektiler?
   İşte MHP'nin Erzurum adayları
   Erzurum’da sürpriz adaylar…
   Erzurum'un efsane gazetecisi
   Spor medyasının deli fişeği!..
   MHP'nin Erzurum adayları
   Erzurum AKP karışacak

  Anket
AKP'nin Erzurum merkez ve ilçe belediye başkan adaylarını nasıl buldunuz?
İyi (10%)
Kötü (87%)
Fikrim yok (1%)
 1428 - Katılım Diğer anketler

 
    Yayın İlkeleri  .  Künye  .  Bize Ulaşın  .  Tavsiye et   Copyright © 2008 gazeteguncel.com
 Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
 2008 © Copyright gazeteguncel.com       Eglenturk.net