Anasayfam yap   Sitene ekle  Künye  Bize Ulaşın
  Üyelik      
Anasayfa      Başyazı    Erzurum       Bölge       Türkiye       Güncel       Sağlık       Eğitim       Kültür/Sanat       Spor       Özel       Siyaset   
 
  LÜTFEN DİKKAT! -   Erzurum AKP'de kadın öfkesi -   Erzurum'un suyu temizlenmiş! -   Erzurum'un yabancı konukları! -   DSP’nin adayını CHP kaptı -   Erzurumlu gurbette isyan etti -   Kurtlar Vadisi kanalını seçti -   Bingöl'de 5 PKK'lı tutuklandı -   İşte MHP'nin Bursa adayı -   Erzurum'da İsrail'e öfke! -   İstanbul'u Dadaşlar yönetecek! -   Erzurum’da Filistin Yürüyüşü -   Sağlık Sigortası Işık Saçtı -   AKP'de aday sancısı! -   Gazeteci İspirli yoğun bakımda -   Erzurum'da DTP gözaltısı! -   Burası Erzurum Palandöken! -   İşte hafta sonu hava! -   Erzurumlu Bayram Ağa!.. -   İşte Erzurum-Diyarbakır farkı -

Anasayfaya dön  
 
Erzurum’da asker gerilimi…

Erzurum İl Genel Meclisi'nde askerin Köprüköy kavşağında yol araması yapması gerilime neden oldu. SP ve MHP'li meclis üyeleri arasında yaşanan gerginlik güçlükle yatıştırılabilindi.  

Erzurum İl Genel Meclisi'nde askerin Köprüköy kavşağında yol araması yapması gerilime neden oldu. SP ve MHP'li meclis üyeleri arasında yaşanan gerginlik güçlükle yatıştırılabildi. 

Genel Meclis'inin Saadet Partili üyesi Saffan Ağyürek gündem dışı söz alarak, Hınıs-Karayazı-Köprüköy kavşağında jandarma tarafından yapılan yol uygulamaları ile ilgili eleştirilerde bulundu. Ağyürek, bölge insanının yapılan uygulama ile rencide edildiğini öne sürdü. Uygulamada görev alan bazı askerlerin vatandaşlara yönelik uygulamaları ile tepki topladığını öne sürdü. Köprüköy’ün SP'li Meclis üyesi Ağyürek, "Ne idüğü belirsiz bir insan, uygulamaları ile bölgedeki insanları rencide ederek askere düşman haline getiriyorlar. Bu uygulama ile ilgili yetkilileri göreve çağırıyorum" diye konuştu. 

SP’li Ağyürek’in konuşmasının ardından, MHP’li Meclis üyesi İhsan Akan ve bazı meclis üyeleri askere yönelik ifadelerin doğru olmadığını belirterek Ağyürek'ten özür dilemesini istediler. Bu sırada SP'li Meclis üyesi Saffan Ağyürek ile MHP'li Meclis üyesi İhsan Akan arasında sert tartışma yaşandı. Birbirlerinin üzerine yürüyen meclis üyelerinin arasına AK Partili meclis üyeleri girerek ortamı sakinleştirmeye çalıştılar. Tartışmanın büyümesini önlemek amacıyla, meclis çalışmalarına kısa ara verildi.

Tekrar başlayan toplantıda söz alan Saffan Ağyürek, "Benim kadar vatanını seven olamaz. Bu tartışmalardan kimse bir şey elde edemez. Benim dedemin iki kardeşi de Sarıkamış'ta şehit düşmüştür. Ben oradaki tüm askerler için değil, bir tane asker için o konuşmayı yaptım." diye konuştu.


   Bu haber toplam 3511 defa okunmuştur  Yukarı


        Yorumlar


 
Ekleyen : dadaş | 05.11.2008 12:27:24
 
 
kardeşim asker orda 24 saat -40 derecede görev yapıyor,asker bizim askerimiz onlarda amirlerinden verilen emirleri yerine getiriyor,bu olayı istanbulda ankarada vs,,, şehirlerdede polis yapıyor,kimse konuyu saptırmasın insanlar görevini yapıyor,ne olduda bu adam bu kadar askere tepki verdi? onu araştırmak lazım
 
 
Ekleyen : M.Nuri | 05.11.2008 01:01:04
 
 
Hiç kemse bu olayı saptırıp, kendine göre değerlendirmesin. Adam, oradaki bir gerçeği gündeme getirmiş. Buyurun gidin. Orada zaman zaman nöbette bulunan bir rütbelinin uygulamalarına tanık olun. Neticede Hınıs’tan, Tekman’dan, Karayazı’dan ve Karaçoban’dan gelenler de bizim insanımız. Buranın insanlarını kimse Güneydoğu ile karşılaştırmasın. O insanların hiç jAndarmaya ve polise taş attığına tanık oldunuz mu? Lütfen bu konuda yetkililer, duyarlı olmalı. Burada keyfi bir uygulama söz konusu. Bu işe çözüm bulunmalı. İnsanlarımıza sahip çıkılmalı.
Saygılarımla.
 
 
Ekleyen : nilü | 05.11.2008 00:33:45
 
 
çok yazık
 
Kullanıcı adı :
Yorumunuz :


 •       


  •  Genel..


  •  Objektife takılanl..


  •  Kültür sanat..


  •  Magazin..


  •  Olaylar..


  •  Güncel..


  •  Yaşam..


  •  Erzurum..
 •   
  Diğer Güncel Haberleri
   LÜTFEN DİKKAT!
   Erzurum’da Filistin Yürüyüşü
   İşte hafta sonu hava!
   İşte Erzurum-Diyarbakır farkı
   Üniversitede kirlilik suskunluğu!
   Biz Erzurum'u göremiyoruz!..
   ”Erzurum gerçeğini açıkla”!..
   Erzurum'da dinamit avına ceza!
   Erzurum yok oluşu seyrediyor
   Memurdan para kesilecek  En çok okunanlar
   Solcu ailenin Erzurumlu 'sağcı' oğlu
   Erzurum'da müdürün kızı gündemde...
   Erzurum'da yeni Hastane geline emanet!
   Erzurum’da Okulu peşkeş mi çektiler?
   İşte MHP'nin Erzurum adayları
   Erzurum’da sürpriz adaylar…
   Erzurum'un efsane gazetecisi
   Spor medyasının deli fişeği!..
   MHP'nin Erzurum adayları
   Erzurum AKP karışacak

  Anket
AKP'nin Erzurum merkez ve ilçe belediye başkan adaylarını nasıl buldunuz?
İyi (10%)
Kötü (87%)
Fikrim yok (1%)
 1428 - Katılım Diğer anketler

 
    Yayın İlkeleri  .  Künye  .  Bize Ulaşın  .  Tavsiye et   Copyright © 2008 gazeteguncel.com
 Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
 2008 © Copyright gazeteguncel.com       Eglenturk.net